Łeba-Noclegi.pl
leba-noclegi.pl
Noclegi Znajdujesz się w serwisie Łeba-Noclegi.pl. Dzięki tej stronie możesz przeglądać wszystkie oferty noclegowe w Łebie. Pokoje gościnne, kwatery, agroturystyka, jak również ośrodki wypoczynkowe. Każdy znajdzie tutaj wedle własnych upodobań.

Promocja Twoich usług
»  dodaj obiekt do e-nocleg.pl

Obiekt: Pokoje Gościnne ELWIRA
Adres: ul.  Łebska 82, Nowęcin, 84-360 Łeba
Typ obiektu: Pokoje gościnne
Region: Wybrzeże Bałtyckie
Telefon: 598661068, 600571585
Strona www: Pokoje Gościnne ELWIRA
Najniższa cena: 30
Najwyższa cena: 50
Ilość pokoi: 21
Ilość miejsc: 60
Przy kontakcie telefonicznym zawsze powołuj się na e-nocleg.pl
Opis obiektu

!!!ODPOCZNIJ OD MIASTA!!! Pokoje Gościnne Elwira oferują Państwu wspaniały wypoczynek w kameralnej atmosferze, z dala od zgiełku, gdyż Łeba Nowęcin położony jest między lasem a Jeziorem Sarbskim co umożliwia relax i poczucie bliskości z naturą.Obiekt nasz położony jest na przedmieściach Łeby - jednej z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Jest to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, nieopodal znajduje się Słowiński Park Narodowy oraz piękne ruchome wydmy.


Łeba Nowęcin oferuje Państwu również możliwość aktywnego spędzania czasu, korzystając z jazdy konnej, szlaków rowerowych bądź spacerów wśród otaczającej go przyrody.


Dysponujemy pokojami 2, 3, 4 i 5 osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym. Pokoje wyposażone są w TV, czajnik, zastawę stołową. Można korzystać również z wypożyczenia nieodpłatnego sprzętu plażowego.


Na otoczonym dużym zielonym terenie istnieje możliwość zorganizowania grilla lub ogniska, znajduje się także plac zabaw, wyposażony w huśtawki i piaskownicę oraz ogród i taras z leżakami, stołami, parasolami słonecznymi.  Oferujemy także wypożyczenie sprzętu sportowego np. rowery.


Na parterze znajduje się w pełni wyposażona kuchnia i jadalnia dla naszych gości. Znajdą tu Państwo wszystko co potrzebne do przygotowania i spożycia posiłków m.in. lodówkę, kuchnię gazową, naczynia, sztućce, garnki, patelnie oraz ekspres do kawy .


Dodatkowo na każdym piętrze stoją ogólnodostępne lodówki (wspólne dla kilku pokoi). 


Na ogrodzonej i zamykanej posesji mogą Państwo bezpiecznie zaparkować swoje pojazdy.Udogodnienia
dostęp do TV
pokoje z łazienkami
ogólnodostępna kuchnia
miejsca na ognisko, grill
parking
wypożyczalnia rowerów
plac zabaw dla dzieci

Bezprzewodowy internet, dostepny w calym obiekcie.

Atrakcje

Atrakcyjne położenie Łeby - nad morzem, pomiędzy dwoma jeziorami, wśród sosnowych lasów nadmorskich - stwarza wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, gwarantując dobrą zabawę i wypoczynek przy każdej pogodzie. Oto kilka propozycji:

Wycieczki piesze

Podobnie jak dla rowerzystów, również dla piechurów bliskość lasów, pól i dzikich plaż stanowi wspaniałą atrakcję. Miłośnicy przyrody pokuszą się z pewnością na wycieczke do lasów w okolicach Nowęcina, pełnych jagód, jeżyn i grzybów. Szczególnie warta polecenia jest propozycja całodniowej wyprawy na Ruchome Wydmy, przez lasy Słowińskiego Parku Narodowego,który w 1977 r. został uznany przez UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. Drobny piasek wydm pod wpływem wiatru wędruje na wschód z szybkością 3 - 10 m rocznie, zasypując napotykane lasy. Ekosystemy stanowią 55% ogółu powierzchni. Największe pole wydmowe wynosi ok. 500 ha, a największe wydmy sięgają do 42 m. 

Plaża

Plaża, wbrew pozorom, to nie tylko prażenie się na słońcu i kąpiele w Bałtyku. Szczególnie warte polecenia są wieczorne spacery przy zachodzie słońca, a dla bardziej wytrwałych równie malownicze wschody.

 

Wycieczki rowerowe

 

Dla miłośników "dwóch kółek" kilometry leśnych duktów, dróg polnych i dzikich plaż stanowią nie lada wyzwanie. Dla rowerzystów-amatorów ciekawą przygodą może okazać się rowerowa wycieczka na Ruchome Wydmy. Rowery można wypożyczyć w jednej z wielu wypożyczalni na terenie Łeby.

Łowienie ryb

Bliskość trzech zbiorników wodnych (Jez. Sarbsko, Jez. Łebsko i Morze Bałtyckie) gwarantuje mnogość i różnorodność ryb, zarówno słodko- jak i słonowodnych. Zaś połów dorsza na pełnym morzu morze okazać sie niezapomnianym przeżyciem dla wielu wędkarzy.

Sporty wodne

 Plaża, morze i stałe wiatry wodniakom mogą kojarzyć się jedynie z windsurfingiem. Ale nie tylko akwen morski jest jedynym miejscem w Łebie gdzie można spotkać deski z żaglami. Jezioro Sarbsko ze względu na bezpieczeństwo akwenu (niska fala i głębokosc 1m. na przeważającej części) oraz typowy wiatr morski (od morza dzieli je tylko wąska mierzeja) jest wręcz wymarzonym miejscem zarówno do nauki tego sportu, jak i bardziej zawodowych wyczynów. Kompletny sprzęt żeglarski wypożyczyć można na obu akwenach.

Jazda konna

Mówiąc o aktywnych sposobach spędzania, czasu niesposób nie wymienić głównej atrakcji Nowęcina - trzech ośrodków jeździeckich, oferujących szeroką gamę atrakcji. Zaczynając od spacerów na kucykach, poprzez naukę jazdy konnej, prawdziwe rajdy konne lasami i wybrzeżem Bałtyku, na wycieczkach bryczką kończąc, każdy może znaleść tu coś dla siebie.

Relaks

Jeżeli zabraknie Państwu sił na aktywną formę wypoczynku lub bedą Państwo potrzebować chwili spokoju i wytchnienia, zapraszamy do naszego ogrodu, gdzie wśród zieleni odnajdą Państwo ciszę i spokój a wieczorem docenią Państwo walory letniego grilowania w gronie rodziny i przyjaciół. 

 


Obiekty w pobliżu

Ruiny kościoła św. Mikołaja opiekuna rybaków i żeglarzy z XIV wieku.. Jest to najstarszy zabytek miasta. W pobliżu kościoła w XIV w. znajdowała się "stara Łeba - pierwotna osada. Niestety katastrofalne sztormy zniszczyły budowlę pozostawiając jedynie jej fragment.

Ogród ornitologiczny - ul. Kolonijna - zainspirowany przez łebskiego pasjonata ptaków na 6 hektarowym terenie. . Można w nim obejrzeć ponad 100 gatunków ptaków z całego świata. tj. około 2000 sztuk. Teren składa się z kilku półwyspów, wysepek i stawów rybnych wzajemnie ze sobą połączonych.

Port jachtowy - Marina Łeba - jest pierwszym tego typu kompleksowym przedsięwzięciem zrealizowanym na polskim wybrzeżu. Może przyjąć ponad 120 jednostek różnych klas, w tym także jachty żaglowe o długości do 18 m i motorowe do 24 m długości. Miejsca postojowe umożliwiają skorzystanie z przyłączy wody i energii elektrycznej. Stanowiska postojowe zlokalizowane są przy trapach pomostów pływających, co jest rozwiązaniem nowoczesnym i zapewniającym możliwości ewentualnej przebudowy wyposażenia basenu jachtowego oraz prowadzenia niezbędnych prac portowych.

Miasteczko Western City - Zlokalizowane 500 m przed wjazdem do Łeby. Zajmuje się organizacją imprez kowbojskich o charakterze westernowym, ukazujących kulturę Dzikiego Zachodu. 

Krzyż nawigacyjny. Metalowa, 16m konstrukcja. Stoi u podstawy łebskiego zachodniego falochronu. Postawiony we wrześniu 2001 r. poświęcony pamięci marynarzy, rybaków, żeglarzy i tym , którzy nie powrócili z morza.

Muzeum - Motyle Świata. Muzeum istnieje w Łebie od 1999 roku. W swojej kolekcji posiada zbiór ponad 3000 motyli z całego świata, gromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie. Najstarsze prezentowane gabloty i okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie przetrwały dwie wojny światowe do dnia dzisiejszego. Na wystawie można zapoznać się z opisanymi najciekawszymi zjawiskami występującymi w tym niesamowitym pełnym kolorów i różnorodności kształtów świata motyli.

www.muzeummotyli.pl 

Latarnie morskie:

Latarnia Stilo zbudowana w latach 1904-06. Umieszczona na fundamencie z betonu i z białego marmuru. Wysokość latarni od podstawy do świateł stanowi 34m. Oprócz zadań praktycznych, spełnia również funkcję turystyczną.

Latarnia Czołpino położona jest między Łebą a Rowami, na terenie SPN. Umieszczono ją między jeziorem Gardno i Łebsko. Zbudowana jest z czerwonej licowanej cegły w kształcie stożka ściętego. Wysokość latarni wynosi 25,2m. Od 1994 r udostępniona do zwiedzania, dzięki czemu można z jej wieży podziwiać przepiękna panoramę wydm i całej okolicy. 

 

Wieża widokowa Rowokół. Góra wznosząca się nad okolicą (115m.n.p m). Z dala Rowokół wygląda jak stożek wulkanu. W średniowieczu był miejscem kultu pogańskiego. W XIII wieku zbudowano tu kaplicę św. Mikołaja, patrona rybaków i żeglarzy. Góra pełniła również rolę latarni morskiej, palone tu ogniska miały wskazywać żeglarzom drogę. Rowokół stanowił też schronienie dla rozbójników, którzy mieli ukryć tu swoje skarby. Na szczycie wznosi się wieża widokowa udostępniana dla turystów, z której rozpościera się wspaniały widok na okolice SPN.

 

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach powstało w 1963 r.. Ideą skansenu było odtworzenie układu wsi Kluki. Trzy zagrody zachowane w miejscu stały się szkieletem muzeum, a znajdujące się pomiędzy mini stare działki osadnicze wypełnione zostały zagrodami przeniesionymi z dalszych części wsi. W ten sposób odtworzona została zabudowa Kluk prezentująca budownictwo słowińskie od końca XVIII wieku po lata międzywojenne, podkreślająca rybacki charakter wsi. W miesiącach lipiec-sierpień muzeum proponuje nie tylko zwiedzanie swoich ekspozycji, ale również pokazy rzemiosł i techniki, jak np. pokazy tkania, przędzenia, szycie sieci rybackich, wypieku chleba z poczęstunkiem, kopania torfu, itp. 

 

Park Jana Pawła II - ul. Łąkowa - Z inicjatywy łebskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego 25 lipca 1999 roku w parku im. Jana Pawła II ustawiono wykonaną przez rzeźbiarza artystę Piotra Tyborskiego figurę św. Jakuba Apostoła. Figura była częścią słynnego ołtarza papieskiego z Sopotu (1999 r.) wg projektu prof. Mariana Kołodzieja. 

NEPTUN - zamek na plaży z 1905 roku, ciekawy architektonicznie budynek położony w szczególnie urokliwym miejscu na skarpie wydmy morskiej. W nim ogniskowało się życie towarzyskie. Dawny "Kurhaus" , potem kolejno: Profilaktyczny Dom Zdrowia, Ośrodek Fundusz Wczasów Pracowniczych i od 80 lat XX wieku obiekt hotelowy- własność spółki , która doprowadza go do dawnej świetności.

 

ŁEBA PARK
to jedyny w Polsce tak rozbudowany i wielki obszarowo park Dinozaurów. Przepięknie położony na obszarze blisko 20 ha. W otoczeniu lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody, licznymi szlakami poznajemy poszczególne okresy z dziejów Ziemi. Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami poprzez trzciny obcujemy z około 100 gadami, a wśród nich dwa kolosy Seismosaurus mający 45 metrów długości i jedyny w Polsce Brachiosaurus z wysokością 13 metrów. Namacalnie i wszystkimi zmysłami czujemy klimat tamtych okresów w dziejach Ziemi, pokazując jak wyglądało i jak rozwijało się życie setki milionów lat temu. 
 
ŁEBA PARK daje jedyną możliwość goszczenia w pradawnej chacie oraz w grotach przedstawiających życie i pochówek Neandertalczyków. 
 
Spragnionych bliskiego kontaktu z obecnie żyjącymi zwierzętami zapraszamy do Mini ZOO gdzie najmniejsi globtroterzy mogą karmić kozy, owce, daniele, jelenie i wiele innych oraz ujeżdżać kucyki. 
 
Dla wszystkich najmłodszych chcących odwiedzić ŁEBA PARK oferujemy place zabaw i kino. ŁEBA PARK zaprasza młodzież szkolną i wycieczki zorganizowane na szlak edukacyjny wyposażony w opisy gadów wraz ze sposobami rozmnażania, żywienia, otoczeniem i opisem ery w jakiej przebywały, nazwy fauny i flory. 
 
ŁEBA PARK to również zaplecze gastronomiczne i wypoczynkowe. Parkingi na auta i autokary. Sklep z pamiątkami, galeria skamielin i minerałów oraz galeria bursztynowa wraz opisami i przykładami poszczególnych etapów powstawania i kształtowania żywicznego złota.

Komunikacja

Do Łeby można dojechać  własnym środkiem transportu lub środkami komunikacji publicznej. W okresie letnim uruchamiane zostają dodatkowe bezpośrednie połączenia autobusowe i kolejowe z większości regionów Polski. Jednak najpewniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem pozostają zawsze własne "cztery kółka".  

Dojazd samochodem. 

Poniższy plan i wskazówki pozwolą Państwu bez problemu trafić do naszego domu:

  • Przy wjeździe do Łeby na pierwszym rondzie należy skręcić w prawo.
  • Po przejechaniu przez przejazd kolejowy , na kolejnym rondzie również skręcamy w     prawo.
  • 50 m metrów dalej należy minąć cmentarz i jechać dalej prosto ulicą Łebską
  • 700 metrów dalej należy minąć znak "Nowęcin"  oraz kanał
  • Jeszcze tylko 300 metrowy  odcinek i po prawej stronie należy wypatrywać celu podróży, domu w kolorze pistacjowym.

Dojazd pociągiem i autobusem 

Goście przyjeżdżający do Łeby pociągami PKP lub autobusami PKS muszą wysiąść na stacji PKP/PKS, oddalonej od naszego domu około 2,5 km. Kolejnym środkiem transportu może być taxi (postój znajduje się tuż obok dworca ) lub po wcześniejszym zawiadomieniu o dokładnej godzinie przybycia odbierzemy Państwa z dworca osobiście (bezpłatnie).

Dla osób kończących podróż PKP w Lęborku istnieje możliwość skorzystania z opcji rozkładu jazdy PKS bądź prywatnych linii autobusowych. Dworzec PKS znajduje się 100m w linii prostej od wyjścia z dworca PKP, natomiast prywatne busy ustawione są po lewej stronie parkingu dworca PKP.  

Wyślij zapytanie o nocleg do tego obiektu
Kontakt telefoniczny: 598661068, 600571585
Oferta ta należy do serwisu e-nocleg.pl,
dlatego przy kontakcie telefonicznym
zawsze powołuj się na E-NOCLEG.PL
Imię i nazwisko:
Termin od:
Termin do:
Nr telefonu:
Adres Email:
Twoja wiadomość:
Przepisz kod z obrazka: Kod